אודותינו

  מלון האומנות החיה דיאגילב קרוי על שמו של סרגיי דיאגילב (1872-1929)- מבקר אומנות רוסי, כוריאוגרף, מוציא לאור, פטרון ומייסד בלט רוס. דיאגילב היה אדם מיוחד וצבעוני. יכולתו המופלאה ביותר היתה הדרך שבה שילב אמנים ודיסיפלינות שונות כך שיעשירו זה את זה ויעניקו חוויה חושית שלמה. 

  דיאגילב עבד, העניק השראה, תמך, ושיתף פעולה עם מספר מדהים של אנשי רוח מובילים מכל תחומי היצירה כגון: קוקו שאנל, פיקאסו, מאטיס, חואן מירו, איגור סטארוינסקי, מוריס ראבל, סרגיי פרוקופייב, ז'אן קוקטו ועוד.

  כמו מקור השראתו, מלון דיאגילב ממשיך את המסורת המשלבת אמנויות מסוגים שונים. המלון תמיד משתנה ומתפתח, תוך קליטת שכבות חדשות של תוכן ויצירת חוויות יחידות מסוגן. עם הלך רוח מרענן, סגנון מגוון, תערוכות משתנות ואירועי תרבות ייחודיים, כל ביקור בדיאגילב הופך לחוויה חד-פעמית בלתי נשכחת. 

  הבניין

  בשנת 2003 הכריזה UNESCO על שכונת העיר הלבנה בתל אביב אתר מורשת עולמית הודות למקבץ הגדול של מבנים בסגנון הבין-לאומי המצויים בה. באחד ממבנים אלה נמצא מלון בוטיק ובית אמנות דיאגילב.

  הבניין נבנה על-ידי האדריכלים יוסף וזאב ברלין בשנת 1934. לְפני כן, שימש הבניין כבית הדפוס של עיתון "הארץ".

  ב-1994 כאשר שופץ הבניין נוסף לו עוד אגף שיועד למלון בלב העיר תל אביב.

  האומנות

  בהתאמה לקונספט, הדיאגילב הוא הרבה יותר ממלון. הוא פועל גם כגלריית אומנות ומציג תערוכות מקוריות של אמנים ישראלים לאורכו ולרוחבו של המלון, במסדרונותיו ובחדריו.

  התערוכה מתחלפת פעם בשנה ונבנית על ידי אוצרים המתמחים באומנות ישראלית. הגלריה שמה לנגד עיניה קידום וחשיפה של אומנות ישראלית. כל היצירות המוצגות עומדות למכירה.

  החוויה

  מלון דיאגילב דוגל בייחודיות ומספק חוויה שונה. מרגע ההגעה כל אורח מקבל יחס אישי חם ודאגה חברית. כל צורך של אורחי המלון זוכה לתשומת לב מלאה של צוות הקבלה שלנו.

  הייחודיות ממשיכה עם הכניסה לחדרים. כל חלל מרוהט בצורה מיוחדת ואין שני חדרים זהים הן ברמת הריהוט והן ברמת העיצוב הכללי.

  במקלחת תוכלו למצוא מוצרי טואלטיקה של חברת Es-sense המעסיקה עובדים בעלי מוגבלויות ומשלבת אותם בחברה.

  המוצרים עשויים מרכיבים טבעיים בלבד ורבים מהם מופקים מצמחים שהחברה מגדלת בעצמה.